Tutoriál: Jak vyrobit věnec na dušičky

  • Barča 

Dušičky se blíží. Už tento víkend (snad) půjdeme na hřbitov zapálit svíčky. Možná to zní divně, ale já tu atmosféru miluju. Všude tma, jen světla svíček, chladný, ale úchvatně čerstvý vzduch. Hřbitov, na kterém leží mí příbuzní, je navíc vedle kostela, takže se nakonec vždy rozezvoní kostelní zvony. A občas zaštěká pes. Na hřbitov tradičně nosíme věnec. Letos jsem se rozhodla, že vyrobím vlastní. Jehličí jsem natrhala na procházce a pomůcky na výrobu jsem si přinesla z květinářství Zelených. Boží, že? Majitelka / květinářka se opravdu jmenuje Zelená. Výroba věnce mi trvala něco přes hodinu, a přestože nepatřím k nejzručnějším, povedl se. Tak si ho vyrobte i vy. Když jsem to zvládla já, zvládnete to taky.

věnec na dušičky
  • kruh na věnec (nejlépe slaměný)
  • zelený drátek
  • jehličí a šišky
  • ozdoby
  • lepící pistole

Nejdřív je třeba říct, že věnec můžete nazdobit čímkoliv. Já preferuji (jak nečekané) přírodní motivy. Takže jsem natrhala jehličí, nasbírala šišky a šípky. Potom jsem použila sušenou houbu a jednu umělou kytičku, které ale není vůbec kýčovitá. Lepící pistoli sice doma mám, ale nefungovala, takže jsem se musela obejít bez ní.

Začala jsem samozřejmě vrstvením jehličí se šiškami na slaměný kruh. Větvičku po větvičce jsem postupně pokládala na kruh. Překvapilo mě, jak dobře samy držely. Pak jsem ustřihla kus drátku a větvičky jsem jím obtočila. Konec drátku jsem zatočila nebo zapíchla do kruhu (lepší je ta první varianta). Slaměný kruh můžete obmotávat i celým drátem a odstřihnout ho až na závěr. Mně se ale lépe pracovalo s kratšími kusy. Nakonec jsem zkontrolovala, jestli někde neprosvítá kruh, a tím je základ hotový.

Věnec s jehličím a šiškami jsem potom nazdobila. Pod drátek jsem zastrčila drobné větvičky šípků. Protože mi nefungovala ta pistole, musela jsem se spokojit s obyčejným lepidlem. To ale moc nedrželo. Takže houbu a květinu jsem na věnec připevnila taky drátkem. Vy to ale určitě nalepte, bude to hezčí. No a to je všechno. Kolem věnce můžete obmotat stuhu, udělat mašli, cokoliv dalšího, co vás napadne. Stejným způsobem vyrobíte věnec na dveře nebo adventní věnec. Takže když si to teď natrénujete, za měsíc už budete zkušení. A jestli nemůžete na hřbitov, zapalte svým blízkým svíčku aspoň doma.

výroba věnce na dušičky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *