Seriál: Ekologické vánoční ozdoby na stromeček (4. díl)

Poslední díl našeho seriálu věnujeme ozdobám z papíru. Ty budou asi ze všech ozdob ty nejekologičtější. Jsou totiž vyrobené z „recyklovaného“ materiálu. Stačí vzít jakýkoliv starý papír, ať je potisknutý nebo popsaný, je to jedno. (Nepůjde totiž vidět.) Potom už budete potřebovat jen materiál, kterým papír obalíte. A krásné vánoční ozdoby míří na svět. Pojďme se na jejich výrobu podívat detailně.

baňky
  • jakýkoliv starý papír
  • slámu / jutu / bavlnku
  • lepicí pistoli
  • malé ozdůbky
  • háčky na baňky

Základem těchto vánočních ozdob na stromek jsou papírové koule. Vezměte kus papíru a ten důkladně zmačkejte do kuličky. (Od velikosti papírové strany se odvíjí i velikost koule, z A3 vzniknou samozřejmě větší papírové baňky než z A5.) Kouli z něj pak pěkně zaobalte. Ujistěte se, že dobře drží tvar.

V dalším kroku kouli z papíru obmotejte vámi zvoleným materiálem. Můžete využít jutu, slámová vlákna, bavlnku, krajku a tak dále a tak dále. Hlavní je, aby se vám s materiálem dobře pracovalo. Při obmotávání mějte po ruce i lepicí pistoli. Na vršek papírové koule naneste kapku horkého lepidla a přilepte k němu začátek provázku ze slámového nebo z bavlnkového klubka. Poté obmotávejte kouli tak dlouho, dokud nebude všechen papír schovaný. Důležité: Při obmotávání provázek vždy dobře utahujte. Pak provázek odstřihněte a jeho konec opět přilepte s pomocí pistole na vršek nebo spodek baňky.

Hotovou kouli můžete ještě nazdobit Aby dekorace na první pohled působily vánočním dojmem, nakupte si třeba dřevěné nebo krajkové mini ozdůbky. Ty přilepte lepicí pistolí na hotové papírové baňky. Ke zdobení se hodí například vločky, zvonečky, mašličky a jestli chcete mít baňky zvonící, přilepte na ně rolničku. Vyšperkovanými baňkami už jen stačí provléknout háček, kterým se ozdoby na stromek běžně věší. To jde vždy dobře, protože koule jsou obmotané vlákny a jimi háček projde se vší lehkostí.

A to je vše. Poslední díl našich tutoriálů, ve kterých jsme s vámi vyráběli vánoční ozdoby z ekologických materiálů, je za námi. Přejeme vám krásný čtvrtý adventní víkend a kdybyste si chtěli osvěžit předchozí díly tohoto adventního seriálu, tady jsou: 1. díl: Ozdoby ze šišek, 2. díl: Ozdoby z ovoce, 3. díl: Ozdoby z perníčků. Hodně štěstí při výrobě!

baňka

26 komentářů na “Seriál: Ekologické vánoční ozdoby na stromeček (4. díl)”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *